2009-12-17

International Feng Shui Convention 2009

W dniach 21 – 22 listopada 2009r. po raz 6 odbyła się Międzynarodowa Konferencja Feng Shui ( International Feng Shui Convention 2009). Miejscem Konferencji był Singapore Management University (SMU) położony w samym sercu Singapuru. Konferencja została zorganizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Feng Shui ( International Feng Shui Association – IFSA ).


Tuż przed rozpoczęciem Konferencji


"FENG SHUI DZISIAJ – FUZJA TRADYCYJNYCH I NOWOCZESNYCH PRAKTYK" to temat przewodni Konferencji 2009. Ta doroczna konferencja była miejscem spotkań znanych praktyków, entuzjastów, konsultantów i ekspertów Feng Shui z całego świata. Dzielili się oni swoją wiedzą i poglądami na temat Feng Shui, które odgrywa znaczącą rolę w dzisiejszym nowoczesnym świecie. Wykładowcy przedstawiali ze swojej praktyki różne badane rzeczywiste przypadki, a także pokazali praktyczne podejście do uzyskania harmonii dzięki Feng Shui.


Wspólne zdjęcie m.in. z Prezesem i Skarbnikiem IFSA


Głównym mówcą w tym roku była bardzo znana mistrzyni z Malezji Pani Lillian Too, która jest również autorką kilkudziesięciu książek o Feng Shui wydawanych na całym świecie, w tym również w Polsce. Podczas Konferencji uhonorowano dorobek Lilian Too i otrzymała ona tytuł Wielki Mistrz Feng Shui.


Z Lilian Too podczas przerwy w obradach


Jednym z kluczowych punktów tegorocznej Konferencji była specjalną prezentacja zatytułowana "Kodeks etyki Feng Shui" prowadzona wspólnie przez Wielkiego Mistrza Lillian Too i Wielkiego Mistrza Vincenta Koha z Singapuru. Efektem tej prezentacji było stwierdzenie, że wiedzę Feng Shui można przekazywać w różny sposób np. tradycyjnie w szkołach czy akademiach Feng Shui lub nowocześnie poprzez papierowe lub elektroniczne nośniki z dodatkiem elementów marketingowych, ale zawsze jest ważne, aby czynić to w zgodzie z Kodeksem etyki Feng Shui.


Od lewej: Vincent Koh, Jacek Grzegorz Turant, Raymond Lo


Bardzo ciekawy wykład poprowadził Wielki Mistrz Raymond Lo, autor wielu książek o Feng Shui i Astrologii Chińskiej. Motywem przewodnim tego wykładu było właśnie połączenie Czterech Filarów Przeznaczenia i Feng Shui i wykorzystanie tego w praktyce. Jednym z podanych przez Raymonda Lo przykładów był moment śmierci Michaela Jacksona. Raymond Lo dowodził, że Michael Jackson zmarł kilka godzin wcześniej niż to podano w oficjalnym komunikacie.


Z Yap Cheng Hai na sali obrad


W tegorocznej konferencji wzięli również udział bardzo dobrze znani na całym świecie - Wielki Mistrz Yap Cheng Hai (Malezja), Wielki Mistrz Raymond Lo (Hong Kong) i Wielki Mistrz Tan Khoon Yong (Singapur).


Z Tan Khoon Yong po zakupie Almanachu na 2010r. jego autorstwa i z jego podpisem